Az ajtók anyagát tekintve lehet laminált bútorlap, fóliázott vagy festett MDF, magasfényű MDF és akril, furnérozott, vagy tömörfa.
Modern, vagy klasszikusabb stílus? A minimál konyhák stílusához nem illenek a marásminták, itt az összefüggő, egyszerű sima felületek a jellemzők. Modern, de nem minimál stílusú konyhák esetében az egyszerűbb marásminta fogja meghatározni a konyhánk stílusát. A klasszikus konyháknál már a mélyebb, bonyolultabb marásminták, ami jellemzően hordó, vagy bajuszíves marásúak, illetve keretbetétesek.
A felső elemekbe sok esetben kerülnek üveg, legyen az teli üveges, vagy dekor csík. Ezeknek a célja, hogy kicsit megtörjék a zárt bútorelemeket. Üvegekből is többfélét választhatunk, de itt is tartsuk szem előtt konyhánk stílusát. Az üveg lehet homok fúvott, savmart, színezett, amikhez különböző mintákat választhatunk.
A bútor korpusza, vagyis a bútor szerkezete lehet fehér, vagy a konyhabútor frontjához illeszkedő színű.
Az is szintén fontos, hogy a lábazat milyen legyen? A korpusszal megegyező anyagból, vagy lemez. Persze, ha nem tetszik, nem szeretnénk, vagy nem illeszkedik a konyhabútor stílusához a lábazat, akkor választhatunk lábakat bútorhoz. Ne felejtsük el, hogy a bútor lába és az ajtók fogantyúi szinkronban legyenek.
A konyhánk munkalapjának kiválasztására is szenteljünk elég figyelmet, ugyanis azt szeretnénk, hogy gyakori használat során is sokáig új állapotú legyen. A munkalapok készülhetnek laminált anyagból, fából, gránitból, kövekből.
A színek kiválasztásakor ügyeljünk arra, hogy illeszkedjen az otthonunkhoz. Készülhet egy, vagy több színből, de jellemzően egy, vagy két színt érdemes választani, így nem lesz zavaros az összkép.
A fa erezetű anyagok esetében figyeljünk, hogy az erezete megegyezzen, vagy hasonló legyen. Modern megoldás a fa erezetet párosítani valamilyen magasfénnyel.
Az ajtók fogantyúinál is arra törekedjünk, hogy az összhatásban legyen a konyhabútor stílusával.